[STRONA GŁÓWNA]  [GALERIA!]  [TEKSTY]  [LINKI]  [KONTAKT]

[1]  [2]    [następna >>]

  Bezkresne stepy wewnątrz kontynentu, niegdyś najbogatsze tereny Związku Atlantyckiego przemierza dziś ledwie kilka koczowniczych plemion. Tylko nad brzegiem oceanu nieliczni cywilizowani ludzie trwają jeszcze w swych wspaniałych siedzibach. Samotni, zapatrzeni w siebie beztrosko korzystają z resztek osiągnięć tętniącego dawniej życiem świata. Gdy w końcu umrą zabiorą ze sobą całą wiedzę, imponującą technikę i... namiętności - wszystko co rodzi dobro i zło. Pozostanie pustka. Chyba, że ktoś zadecyduje inaczej...

Czym jest Seaside?

  ...krainą na Ziemi w dość odległej przyszłości, to także nazwa centralnej części Związku Atlantyckiego, który przez niemal dwieście lat kształtował ład na naszej planecie. Bohaterowie, jego ostatni obywatele, korzystają z zaawansowanej technologii rozwiniętej w czasach świetności Związku. Stają jednak wobec sytuacji gdy jej zasoby nieustannie się kurczą. Następują dramatyczne zmiany, które mogą oznaczać dla nich katastrofę lub szansę. Która z opcji zwycięży?

  "Seaside" to seria komiksów w konwencji realistycznej, realizowanych od 2001 roku, kiedy epizod "Seaside-Miasto" wziął udział w konkursie na Komiks Roku "Świata Komiksu" i "Tenbitu". W kolejnej edycji tego konkursu, w roku 2002, epizod "Seaside - Koniec Kultu" zdobył Nagrodę Publiczności i został nominowany do Nagrody za Komiks Roku. Kolejny epizod "Seaside - Bóg Wiatrów" wziął udział w konkursie Magia i Technika organizowanym przez "AQQ", "Onet.pl.". i "Esensję". Obecnie trwają prace nad realizacją pierwszego albumu - "Seaside - Racja Stanu". Próbki z frontu prac będą sukcesywnie zamieszczane w galerii.

Autorzy:
scenariusze: Igor Goliński
grafika: Kazik Perkowski

Strona:
kod / webmaster: Tomasz Nidecki
projekt / grafika: Kazik Perkowski

[1]  [2]    [następna >>]

[STRONA GŁÓWNA]  [GALERIA!]  [TEKSTY]  [LINKI]  [KONTAKT]

Seaside 2001 - 2003 (c)